Щутгарт победи Айнтрахт Франкфурт с 2:1 като гост от 12-ия кръг на Бундеслигата и записа втори пореден успех.

Гостите поведоха още в първата минута на срещата, когато Енцо Мийо намери Дениз Ундав, а той се разписа в долния ляв ъгъл за 0:1.

Айнтрахт Франкфурт стигна до изравнително попадение с автогол в 26-ата минута. Валдемар Антон в опита си да изчисти топката и я прати в собствената си врата за 1:1.

В добавеното време на първата част Щутгарт си върна аванса и стигна до трите точки, след като Ундав се възползва от асистенция на Максимилиан Мителщад и оформи крайното 2:1. Голът бе разгледан с ВАР за засада, но такава нямаше.

През втората част не се случи нищо, което да промени крайния резултат и Щутгарт спечели, с което се утвърди в топ 3. Айнтрахт е седми с 18 точки.