Отчайващото представяне на Щутгарт продължи и днес, като селекцията на Кристиан Грос този път падна у дома с 1:2 от Айнтрахт (Франкфурт).

Загубата е шеста за тима от началото на сезона в Бундеслигата. След нея Щутгарт остана на последното 18-о място с едва 3 точки в актива си.

Теофанис Гекас даде преднина на гостите от Франкфурт в 18-ата минута при гостуването на "Мерцедес Бенц Арена". В 68-ата Крис направи 2:0 за Айнтрахт, а крайното 1:2 оформи Павел Погребняк, вкарал за Щутгарт в 85-ата минута.

Положението за треньора Кристиан Грос стана още по-тежко след днешната загуба. В Германия вече информираха за възможността мястото му да наследи Красимир Балъков. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 7 КРЪГ

От 1 октомври (петък)
Хановер – Санкт Паули 0:1
0:1 Мариус Еберс (6)

От 2 октомври (събота)

Хамбургер – Кайзерслаутерн 2:1
0:1 Сърджан Лакич (3), 1:1 Гойко Качар (69), 2:1 Ерик Чупо-Мотинг (84)

Майнц – Хофенхайм 4:2
1:0 Сами Алагуи (2), 1:1 Демба Ба (41), 2:1 Адам Шалай (47), 3:1 Густаво Луис (59-автогол), 3:2 Гълфи Сигурдсон (64), 4:2 Андре Шурле (74-дузпа)

Борусия (Мьонхенгладбах) – Волфсбург 1:1
0:1 Томас Каленберг (27), 1:1 Торбен Маркс (65)

Фрайбург – Кьолн 3:2
1:0 Ян Розентал (4), 2:0 Ян Розентал (11), 2:1 Йозеф Мохамад (22), 2:2 Адам Матушчук (50), 3:2 Папис Сисе (70)

Нюрнберг – Шалке 04 2:1
1:0 Майк Франц (62), 1:1 Клаас-Ян Хунтелаар (74), 2:1 Андреас Волф (84)

От 3 октомври (неделя)
Щутгарт – Айнтрахт (Франкфурт) 1:2
0:1 Теофанис Гекас (18), 0:2 Крис (68), 1:2 Павел Погребняк (85)

18:30 часа Байер (Леверкузен) – Вердер
Баланс: 60 мача, 14 победи за Байер (Леверкузен), 24 равенства, 22 победи за Вердер

18:30 часа Борусия (Дортмунд) – Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 82 мача, 18 победи за Борусия (Дортмунд), 26 равенства, 38 победи за Байерн

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата