Щутгарт спря серията си от 8 поражения в Бундеслигата, но не успя да спечели пред собствена публика, завършвайки 2:2 с абсолютния аутсайдер Айнтрахт (Брауншвайг) в двубой от 24-ия кръг. Равенството почти сигурно ще означава уволнение на Томас Шнайдер, а това ще даде шансове на Красимир Балъков за евентуално завръщане в Щутгарт като треньор.

„Лъвовете” от Брауншвайг поведоха на „Мерцедес-Бенц Арена” с гол на Ян Хохшайдт (24), но швабите обърнаха нещата в своя полза след попадения на Александру Максим (30) и Мартин Харник (35).

След почивката в 52-ата минута Кристиан Гентнер пропусна дузпа за домакините, а това крайна сметка се решаващо за така желаната от тях победа, тъй като Ермин Бичакчич (82) оформи крайното 2:2 след асистенция на Кумбела.

След равенството Щутгарт е на 15-о място с 20 точки, а Айнтрахт (Брауншвайг) остава последен със 17 пункта.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 24 КРЪГ
08.03.2014
16:30 часа
Шалке 04 - Хофенхайм 4:0
1:0 Клаас Ян Хунтелаар (6), 2:0 Клаас Ян Хунтелаар (28), 3:0 Чинеду Обаси (55), 4:0 Клаас Ян Хунтелаар (79)
08.03.2014
16:30 часа
Борусия (М) - Аугсбург 1:2
1:0 Рафаел (5), 1:1 Халил Алтънтоп (35), 1:2 Тобиас Вернер (81)
08.03.2014
16:30 часа
Щутгарт - Айнтрахт (Б) 2:2
0:1 Ян Хохшайдт (24), 1:1 Александру Максим (30), 2:1 Мартин Харник (35), 2:2 Ермин Бичакчич (82)
08.03.2014
16:30 часа
Хановер 96 - Байер (Леверкузен) 1:1
0:1 Гонзало Кастро (28), 1:1 Артьом Рудневс (33)
08.03.2014
16:30 часа
Волфсбург - Байерн 1:6
1:0 Нало (17), 1:1 Джердан Шакири (26), 1:2 Томас Мюлер (63), 1:3 Марио Манджукич (66), 1:4 Франк Рибери (71), 1:5 Томас Мюлер (78), 1:6 Марио Манджукич (80)