Щутгарт срази като гост Айнтрахт (Франкфурт) с 4:2 в среща от 20-ия кръг на германската Бундеслига.

Кристиан Гентнер (27) след асистенция на Лукас Руп и Даниел Дидави (45) след пас на Георг Нидермайер дадоха сериозна преднина на швабите през първата част.

Малко след почивката звездата на „орлите” Александер Майер (52) намали изоставането, но Георг Нидермайер (65) след подаване на Гентнер и Филип Костич (76-дузпа) подпечатаха успеха на швабите. В 67-ата минута Дидави от гостите бе изгонен с втори жълт картон, а в 75-ата минута съдбата му последва и Замбрано от домакините. Все пак в самия край унгарецът Саболч Хусти (90) вкара още един гол за домакините след асистенция на Фабиан.

След успеха си Щутгарт излезе на 11-о място с 24 точки. Айнтрахт е 14-и с 21 точки преди останалите срещи от кръга.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!