Щутгарт спечели точка при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах), като двата тима направиха 1:1 в мач от 2 кръг на Бундеслигата и продължават без загуба през сезона.

Домакините откриха резултата в 67-ата минута. Белгийският национал Филип Даемс се разписа от спорна дузпа, отсъдена за събаряне на Марко Ройс в наказателното поле. Уилям Квист получи игра рамо в рамо с немския национал, но реферът Мануел Грефе отсъди 11-метров наказателен удар.

Четири минути Какау изравни за гостите. Нападателят засече ниско центриране на Гентнер на далечната греда. Това е второто попадение на германския национал от началото на сезона. 10 минути преди края домакините останаха с човек по-малко, Холандският защитник Роел Бруверс получи втои жълт картон.

Щутгарт и Борусия (Мьонхенгладбах) имат по 4 точки от старта на първенството. “Швабите” са трети в класирането, докато Борусия заема четвърта позиция заради по-лоша голова разлика./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 2 КРЪГ
13.08.11
16:30 часа
Шалке 04 – Кьолн 5:1
0:1 Лукас Подолски (12), 1:1 Клаас-Ян Хунтелаар (42-дузпа), 2:1 Клаас-Ян Хунтелаар (47), 3:1 Люис Холтби (48), 4:1 Раул (59), 5:1 Клаас-Ян Хунтелаар (84)
13.08.11
16:30 часа
Хамбургер – Херта 2:2
1:0 Младен Петрич (25), 1:1 Тунай Торун (43), 2:1 Сон Хюн Мин (61), 2:2 Андре Миятович (88)
13.08.11
16:30 часа
Нюрнберг – Хановер 1:2
0:1 Мохамед Абделауе (16), 0:2 Константин Рауш (27-дузпа), 1:2 Томаш Пекхарт (56)
13.08.11
16:30 часа
Фрайбург – Майнц 1:2
0:1 Марсел Рисе (64), 0:2 Ерик-Максим Чупо-Мотинг (79), 1:2 Папис Демба Сисе (90+1)
Борусия (Мьонхенгладбах) – Щутгарт 1:1
1:0 Филип Даемс (67-дузпа), 1:1 Какау (71)
Байер (Леверкузен) – Вердер Евроспорт 2 България
Баланс: 62 мача, 14 победи за Байер (Леверкузен), 26 равенства, 22 победи за Вердер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.