Евентуалният следващ съперник на "Ботев" (Пловдив) в Лига Европа - Щутгарт, победи Валенсия в контрола с 1:0. "Швабите" ще се изправят срещу победителя от двойката Жрински - "Ботев", където първия мач в Босна завърши 1:1. В четвъртък предстои реваншът в Бургас.

Мачът на Щутгарт с “летящите мишки” се игра в германското градче Людвигсбург пред около 4000 зрители. Единственият падна още в 4-ата минута и бе дело на Даниел Швааб, който вкара с глава след центриране от корнер. 24-годишният голмайстор е бранител и дойде преди два месеца в Щутгарт от Байер (Леверкузен),

Съставът на Щутгарт: Улрих - Сакай, Швааб, Нидермайер, Рауш - Гентнер, Бока – Сарарер, Максим, Торун – Ибишевич (Киршбаум, Кедира, Ташчъ, Рудигер, Молинаро, Хайнал, Траоре, Лейтнер, Траоре, Абделауе, Вернер