Бразилският нападател Какау откри резултата в 15-ата минута с удар от границата на наказателното поле, но в 39-ата минута Иван Ракитич възстанови равенството с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар. След почивката румънският национал Киприан Марика пак изведе Щутгарт напред в резулатат, след като бе точен в 57-ата минута. До края на мача "кралскосините" се опитаха да изравнят резултата, но не успяха да изненадат Йенс Леман с далечните си удари. Така с успеха си Щутгарт продължава да преследва лидерите плътно в класирането като „швабите" са с 4 точки по-малко от Волфсбург и Байерн, и на 3 точки от третия Херта. Шалке пък заема осмо място, а до края на шампионата остават още два кръга.

В същото време Енерги Котбус загуби като домакин от Борусия Мьонхенгладбах с 0:1 в директен сблъсък за спасение от изпадане във Втора Бундеслига. Българинът Станислав Ангелов игра за Енерги до 70-ата минута, след което отстъпи мястото си на Ривич. Другият българин Димитър Рангелов пък не бе в състава на домакините заради контузия. Единственото и победно попадение в мача за гостите вкара Данте в последната 90-а минута.

Отборът на Вердер Бремен пък размаза с 5:0 като гост Айнтрахт Франкфурт. Всички попадения паднаха след почивката. В 50-ата минута Окс получи червен картон за фаул в наказателното поле и домакините останаха с човек по-малко на терена. Фрингс отбеляза отсъдената дузпа за 1:0. Отново той покачи на 2:0 в 56-ата минута, а останалите голове отбелязаха Циолис в 60-ата, Писаро в 62-ата и Алмейда в 77-ата минути. /БЛИЦ

Резултати от 32-ия кръг на Бундеслигата:

От вторник:
Байерн Мюнхен – Байер Леверкузен 3:0

1:0 Тони (47), 2:0 Рибери (59), 3:0 Подолски (71)
Карлсруе – Хановер 2:3
1:0 Яшвили (11), 2:0 Щиндъл (32), 2:1 Пинто (42), 2:2 Форсел (45), 2:3 Балич (64)
Кьолн – Херта 1:2
0:1 Сисеро (42), 0:2 Еберт (53), 1:2 Чихи (87)
Волфсбург – Дортмунд 3:0
1:0 Дзеко (15), 2:0 Дзеко (47), 3:0 Дзеко (85)

От сряда:
Айнтрахт Франкфурт – Вердер Бремен 0:5

0:1 Фрингс (51-дузпа), 0:2 Фрингс (56), 0:3 Циолис (60), 0:4 Писаро (62), 0:5 Алмейда (77)
Шалке 04 – Щутгарт 1:2
0:1 Какау (15), 1:1 Ракитич (39), 1:2 Марика (57)
Хамбургер – Бохум 3:1
1:0 Гереро (15), 2:0 Олич (33), 3:0 Олич (58), 3:1 Фрайер (71)
Енерги Котбус – Борусия Мьонхенгладбах 0:1
0:1 Данте (90)
Арминия Билефелд – Хофенхайм 0:2
0:1 Уелингтон (25), 0:2 Салихович (82)