Нюкасъл и Астън Вила завършиха при резултат 3:3 на стадион „Линкълн Файненшъл Фийлд“ във Филаделфия. Двубоят беше част от летните серии на Висшата лига. „Свраките“ стигнаха до ремито, въпреки че бяха догонващи в резултата при 0:2 и 2:3.

„Виланите“ взеха бърз ранен аванс от два гола, след като Оли Уоткинс откри в седмата минута, а четири по-късно и Емилиано Буендия се разписа за тима от Бирмингам.

Нюкасъл изравни още до края на първото полувреме. Елиът Андерсън намали на 1:2 в 28-ата минута, а Александър Исак беше точен в добавеното време на първата част.

Две минути след началото на второто полувреме Астън Вила отново поведе, след като Буендия реализира второто си попадение в мача. Само седем минути по-късно Калъм Уилсън беше точен за крайното 3:3.

На „свраките“ предстоят още две проверки на американска територия. На 27 юли от 3:15 часа българско време е срещата с Челси, а два дни по-късно предстои мач срещу Брайтън. На 27 юли Астън Вила играе с Фулъм от 2:00 часа, а три дни след това играе с Брентфорд.