Волфсбург продължава силното си представяне от началото на сезона в Бундеслигата и записа шестата си поредна победа. В среща от 11 кръг „вълците“ се наложиха с 2:0 над Хамбургер.

Ивица Олич откри резултата в 27-ата минута, когато продължи към вратата удар на Кевин де Бруйне от воле, който от дъгата на наказателното поле засече центриране от корнер.

Арън Хънт удвои в 63-ата минута. Той получи топката в наказателното поле от пробилия по дясното крило Де Бруйне и след като овладя стреля в близкия ъгъл на вратата на Ярослав Дробни.

С този успех Волфсбург се доближи на четири точки от лидера в класирането Байерн. Трети е Борусия (Мьонхенгладбах) с 20 точки, но „жребците“ по-късно днес играят с Борусия (Дортмунд). Хамбургер е при застрашените от изпадане с едва 9 точки.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 11 КРЪГ
07.11.14
21:30 ч.
Херта – Хановер 0:2
0:1 Джими Бриан (44), 0:2 Хироши Киотаке (76)
08.11.14
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Майнц 0:0
08.11.14
16:30 ч.
Аугсбург – Падерборн 3:0
1:0 Томас Вернер (7), 2:0 Томас Вернер (47), 3:0 Калсен-Бракер (68)
08.11.14
16:30 ч.
Хофенхайм – Кьолн 3:4
1:0 Адам Шалай (2), 1:1 Павел Олковски (5), 1:2 Матиас Леман (12), 1:3 Антъни Ужа (35), 2:3 Роберто Фирмино (39), 3:3 Роберто Фирмино (45), 3:4 Павел Олковски (83)
08.11.14
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Байерн 0:4
0:1 Томас Мюлер (22), 0:2 Томас Мюлер (22), 0:3 Томас Мюлер (22), 0:4 Шердан Шакири (86)
08.11.14
16:30 ч.
Фрайбург – Шалке 04 2:0
1:0 Кристиан Гюнтер (22), 2:0 Джонатан Шмид (68)
08.11.14
19:30 ч.
Вердер – Щутгарт 2:0
1:0 Себастиян Прьодъл (30), 2:0 Фин Бартелс (57)
09.11.14
16:30 ч.
Волфсбург – Хамбургер 2:0
1:0 Ивица Олич (27), 2:0 Арън Хънт (63)
09.11.14
18:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 84 мача, 28 победи за Борусия (Дортмунд), 28 равенства, 28 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

Заб.: Посоченият баланс е само за мачовете между отборите в Бундеслигата.