Турският Бурсаспор победи холандския Твенте с 3:1 в първи мач от плейофите на Лига Европа и си осигури комфортен аванс за реванша след седмица. Николай Михайлов излезе титуляр за гостите. Българският национал обаче имаше много работа и не можа да предотврати загубата на своя тим. Дежурният голмайстор на гостите Насер Шадли откри в 31-ата минута след пас на Лерой Фер. Аржентинската звезда на домакините Пабло Батая обаче изравни в 40-ата и оттук до края на срещата те имаха пълно надмощие на терена. Скоро след почивката чехът Станислав Шестак прониза Михайлов за 2:1 след колективна грешка на защитата. В 82-ата минута героят на вечерта Батая, който асистира и за втория гол, се разписа за втори път и фиксира крайното 3:1. Любопитно е, че настоящият национален вратар игра срещу бившия отбор на своя предшественик на поста Димитър Иванков. Митко дори стана шампион на Турция с Бурсаспор през 2010 г.