Широки Бриег спечели Купата на Босна и Херцеговина, след като победи Железничар (Сараево) след изпълнение на дузпи във втората финална среща. Мачът завърши 1:1 в редовните 90 минути, а и след продълженията попадения в двете врати не паднаха. Това наложи изпълнението на дузпи. Първата среща на стадион „Гърбавица“ в Сараево завърши също 1:1. При наказателните удари Широки Бриег триумфира с 5:4. В редовното време домакините откриха резултата в 60-ата минута след гол на Антолович. Гостите от Сараево изравниха в 90-ата минута чрез резервата Шабан Пехиля. При дузпите резултатът беше 3:3 след първите шест изпълнения за всеки отбор. При седмото Давор Ландрека вкара за домакините, а вратарят им Лука Билобрък спаси удара на Муамер Сврака и донесе купата на своя тим. Железничар пропусна възможността да направи дубъл, тъй като два кръга преди края в първенството има 7 точки аванс на върха и е сигурен шампион. Широки Бриег е основан през 1948 година и има две титли и две купи в историята си./БЛИЦ