Лидерът във временното класиране на Висшата лига Ливърпул допусна издънка насред свещения “Анфилд” и пропусна да спечели предсрочно шампионската титла. “Червените” паднаха от Челси с 0:2 в мегадербито от 36-ия кръг и запазиха отворена интригата до края на първенството. Тимът на мениджъра Брендън Роджърс е първи с 80 точки, лондончани са втори със 78, а третият Манчестър Сити има 74 и мач по-малко.

Първото попадение заби Демба Ба, който иначе е твърда резерва при гостите, а второто беше дело на Вилиан в добавеното време. Брендън Роджърс започна със същия стартов състав, както преди седмица срещу Норич. Даниел Стъридж се завръща в групата на домакините, но бе оставен на резервната скамейка за началото.

Ливърпул прекъсна серия от 11 поредни победи, а последната шампионатна загуба на мърсисайдци беше именно от Челси - с 1:2 на "Стамфорд Бридж", на 29 декември миналата година.

Сблъсъкът на “Анфийлд” започна без проучване и от двете страни. Още в 6-ата минута Ашли Коул стреля опасно от границата на наказателното поле и Миньоле изби. В 11-ата Луис Суарес центрира добре, а Коутиньо засече от въздуха над вратата. След четвърт час игра Алън насочи топката към вратата след корнер, но Коул изби пред голлинията, а при последвалото разбъркване Сако се озова в чиста позиция, но стреля високо над напречната греда.

Секунди преди почивката капитанът на Ливърпул Стивън Джерард се подхлъзна и подари топката на Демба Ба,. Сенегалецът излезе сам срещу Миньоле и пусна топката между краката на вратаря за 0:1.

В 59-ата минута Алън засече от воле едно центриране и затрудни Шварцер, но стражът все пак успя да избие. 4 минути по-късно немецът Шурле направи отличен пробив отляво и стреля от 20 метра по диагонала. Миньоле се разтегна максимално и спаси.
Стихийният натиск на домакините доведе само до няколко мелета пред вратата на австралийския ветеран. Последното положение се откри пред Джерард, но Шварцер отрази с мъка топовния му шут над гредата. В добавеното време “сините” организираха бърза контраатака, в която Фернандо Торес и Вилиан се оказа сами срещу Миньоле. Хлапето попаде на бразилеца и той чукна топката в празната врата за крайното 0:2.

ЛИВЪРПУЛ - ЧЕЛСИ 0:2
0:1 Демба Ба (45+3), 0:2 Вилиан (90+4)

ЛИВЪРПУЛ:   Миньоле, Фланаган (71-smqna.jpgЯго), Шкъртел, Сако, Джонсън, Джерард, Алън, Лукас (58-smqna.jpg Стъридж), Коутиньо, Стърлинг, Суарес
Резерви: Джоунс, Туре, Агер, Сисоко, Алберто
Контузени: Енрике, Коатес
Наказани: Хендерсън
Мениджър: Брендън Роджърс

челси_1.jpgЧелси: Шварцер, Аспиликуета, Иванович, Калаш, Коул, Лампардjalt.jpg, Микел, Матич, Сала jalt.jpg (60-smqna.jpgВилиан), Ба (84-smqna.jpgТорес), Шурле (77-smqna.jpgКейхил)

Саутхемптън - Евертън 2:0
1:0 Антолин Алкарас (1-авт.), 2:0 Шеймъс Коулмън (31-авт.)
26.04.14
17:00 ч.
Фулъм - Хъл Сити 2:2
1:0 Ашкан Дежага (55), 2:0 Фернандо Аморебиета (58), 2:1 Никица Йелавич (75), 2:2 Шейн Лонг (87)
Суонзи - Астън Вила 4:1
1:0 Вилфред Бони (10), 1:1 Габриел Агбонлахор (22), 2:1 Джонджо Шелви (26), 3:1 Пабло Ернандес (73), 4:1 ВилфредБони (90+4-дузпа)
Манчестър Юнайтед - Норич 4:0
1:0 Уейн Рууни (41-дузпа), 2:0 Уейн Рууни (48), 3:0 Хуан Мата (63), 4:0 Хуан Мата (73)
27.04.14
14:00 ч.
Съндърланд - Кардиф 4:0
1:0 Конър Уикъм (26), 2:0 Фабио Борини (45-дузпа), 3:0 Емануеле Джакерини (76), 4:0 Конър Уикъм (86)
27.04.14
16:05 ч.
Ливърпул - Челси 0:2
0:1 Демба Ба (45+1), 0:2 Вилиан (90+4)
27.04.14
18:10 ч.
Кристъл Палас - Манчестър Сити (Нова Спорт, Нова Спорт HD)
Баланс: 43 мача, 12 победи за Кристъл Палас, 12 равенства, 19 победи за Манчестър Сити