Стадион "Анфийлд" бе евакуиран преди първия приятелския мач на Ливърпул срещу Атлетик Билбао. Двата тима играят два пъти в рамките на деня, като първата среща започна в 19:00 часа българско време.
След края на първата част "мърсисайдци" водят с 3:0 след попадения на 16-годишния Рио Нгумоха (2), Дарвин Нунес (5) и автогол на Алекс Падия (42).
Феновете вече бяха започнали да заемат местата си на стадиона, когато се включи алармен сигнал и привържениците бяха помолени да се евакуират. Причината за акцията засега не е ясна.
Това е първи двубой на Ливърпул на "Анфийлд" след трагичната кончина на Диого Жота, който загина в автомобилна катастрофа заедно с брат си Андре Силва миналия месец.
Сезон 2025-26 за мърсисайдци започва на 10 август, когато "червените" играят с Кристъл Палас за "Къмюнити Шийлд".
BREAKING: Anfield evacuated ahead of Liverpool vs Athletic Bilbao friendly double-headerhttps://t.co/Qf2MOL2aLo pic.twitter.com/K76vwyHx1O
— Mirror Football (@MirrorFootball) August 4, 2025