Футболистът на Машук-КМВ (Пятигорск) Николай Иванов вкара вероятно най-бързия гол в историята по време на мача срещу Химик (Дзержинск) от първенството руската Втора лига-А (трета дивизия). Двубоят завърши с победа 3:2 за гостите от Пятигорск.

Иванов се разписа още с първия удар в срещата, пращайки топката право във вратата на съперника. Само минута по-късно домакините изравниха чрез Никита Абрамушкин. В 11-ата минута Анзор Хутов върна аванса на Машук-КМВ, но Абрамушкин с второто си попадение в мача направи 2:2 в 19-ата минута. Никита Глойдман реализира победно за гостите в 78-ата минута.

Най-бързият гол в мъжкия футбол, записан в „Книгата с рекордите на „Гинес“, е вкаран уругваеца Рикардо Оливейра след 2,8 секунди игра. В Англия претендират, че Раян Хол от аматьорския Кройдън се е разписал 2,31 секунди след началото на мача срещу Кокфостърс.