Бирмингам е новият носител на Карлинг Къп в Англия. Тимът поднесе сензация, след като на финала победи Арсенал с 2:1 на стадион “Уембли”. Това е първи трофей за Бирмингам от 1963 година. “Топчиите” продължиха неприятната си серия и вече 6 години не успяват да спечелят отличие. Бирмингам поведе с 1:0 след гол на Никола Жигич, Ван Перси изравни, а победното попадение вкара Обафеми Мартинс в 89-ата минута.

Още във 2-ата минута имаше спорно положение. Бойър бе изведен сам срещу Войчех Шчесни и бе фаулиран от стража на Арсенал. Съдията обаче не даде дузпа, а маркира засада. В 8-ата мината Бен Фостър се намеси решително, спасявайки много опасен удар на Андрей Аршавин. В 28-ата минута Бирмингам излезе напред в резултата. След изпълнение на корнер Роджър Джонсън засече с глава, след това Жигич скочи най-високо и вкара топката във вратата на Арсенал. В 34-ата минута сърбинът пропусна добра възможност да удвои, но ударът му бе спасен. В 39-ата минута удар на Джак Уилшир срещна напречната греда, Андрей Аршавин овладя рикоширалата топка и центрира към Ван Перси, който със страхотен удар със странична ножица изравни за 1:1.

През второто полувреме Арсенал отново имаше повече положения. Минути след подновяването на играта Росицки стреля, но топката мина на сантиметри от дясната греда на Фостър. В 57-ата минута този път късметът бе за “артилеристите", след като удар на Кийт Фей срещна десния страничен стълб. В 75-ата минута Арсенал пропиля набързо две положения. Първо Самир Насри стреля, но Бен Фостър отрази, след това вратарят се намеси добре и при удар на Никлас Бендтнер. В 89-ата минута Бирмингам стигна до победното попадение след груба грешка в защитата на Арсенал. Вратарят Шчесни и Косчиелни не се разбраха при висока топка, сблъскаха се, след което Мартинс овладя и отблизо реализира за крайното 2:1./БЛИЦ

Арсенал – Бирмингам 1:2
0:1 Жигич (28), 1:1 Ван Перси (39), 1:2 Мартинс (90)