Кристъл Палас се наложи над Норич с 4:0 на „Селхърст Парк“ в мач от фазата на 1/32-финалите в турнира за Купата на Лигата. Даича Камада даде аванс на „орлите“ от Южен Лондон още във втората минута, а през  второто полувреме Жан-Филип Матета се разписа на два пъти за успеха на своя тим.

Бившият футболист на Левски Хосе Кордоба направи своя дебют като титуляр за „канарчетата“.

Още преди да са изминали и 120 секунди от мача Матета изведе Камада, който бе изпуснат от Кордоба. Японският национал преодоля и Джордж Лонг, за да прати топката в опразнената врата.

Кристъл Палас продължи да бъде изключително активен, като в нито един момент не даде инициативата на Норич.

В 57-ата минута домакините удвоиха преднината си, след като Камада центрира в наказателното поле на Норич, където Матета стреля със задна ножица, за да вкара топката за втори път във вратата на „канарчетата“ по изключително красив начин.

Домакините нанесоха решителния си удар в 68-ата минута, когато Еберечи Езе напредна по лявото крило и сви топката за Матета, който стреля от точката за изпълнение на дузпа, за да порази целта.

Кристъл Палас направи разгрома пълен, след като Езе се разписа след хубава комбинация с Адам Уортън.