Борнемут поднесе сензацията в 15-ия кръг на английската Висша лига. Новакът в елита победи Челси с 1:0 насред "Стамфорд Бридж". Историческото попадение за гостите заби Глен Мъри в 82-ата минута с глава.

При ситуацията останаха сериозни съмнения за засада, но съдията Майк Джоунс не отмени попадението. Кризата при „сините” от Лондон изглежда необратима. Те са на 14-о място във временното класиране с 15 точки. "Черешките" пък се измъкнаха от зоната на изпадащите и в момента са 17-и с 13 точки.

Вратарят на гостите Артур Боруц спаси опасни шутове на Еден Азар, Иванович,  Вилиан и Коста. В 53-ата минута пък Матич пропусна от чиста позиция, стрелайки с глава над вратата.

Интересно е да се отбележи за статистиката, че това е първата суха мрежа като гост за Борнемут, а освен това Челси прекъсна серията си от 43 домакински мача без загуба срещу новаци в елита. Това бе първо подобно поражение от 2001 година. Тогава „сините” паднаха от Чарлтън.

Челси: Куртоа, Кейхил, Иванович, Зума, Баба (83 - Траоре), Фабрегас (83 - Реми), Вилян, Матич, Азар, Оскар (46 - Диего Коста), Педро

Борнемут: Боруц, Франсис, Даниълс, Смит, Кук, Сърман, Гослинг, Артър, Ричи, Станислас, Кинг (80 - Мъри)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 15 КРЪГ
05.12.15
14:45 ч.
Сток Сити – Манчестър Сити 2:0
1:0 Марко Арнаутович (7), 2:0 Марко Арнаутович (15)
05.12.15
17:00 ч.
Саутхемптън – Астън Вила 1:1
0:1 Джолиън Лескът (44), 1:1 Ориол Ромеу (73)
05.12.15
17:00 ч.
Суонзи – Лестър 0:3
0:1 Рияд Марез (5), 0:2 Рияд Марез (22), 0:3 Рияд Марез (67)
05.12.15
17:00 ч.
Уотфорд – Норич 2:0
1:0 Трой Дийни (30), 2:0 Одион Игало (90)
05.12.15
17:00 ч.
Арсенал – Съндърланд 3:1
1:0 Джоел Кембъл (33), 1:1 Оливие Жиру (45-автогол), 2:1 Оливие Жиру (63), 3:1 Арън Рамзи (90+3)