Армения надви у дома Румъния с 3:2 в мач от група J на квалификациите за световното първенство в Катар през 2022 година. Нападателят на Лудогорец Клаудиу Кешерю влезе в игра като резерва за гостите в 73-ата минута на мястото на Александру Максим.

Едуард Спертсян (56) изведе домакините напред в резултата след пас на Байрамян, но с два гола на Александру Чикалдау (62, 72) в рамките на 10 минути румънците обърнаха нещата в своя полза. Шест минути след това те останаха в намален състав, след като Джордже Пушкаш бе изгонен с директен червен картон.

Арменците се възползваха от числения превес и в края направиха пълен обрат. Вараздат Хароян (85) изравни, а Тигран Барсегян (89-дузпа) донесе трите точки за домакините.

След третата си поредна победа Армения оглави временното класиране с пълен актив от 9 точки. Румъния остава на четвърта позиция с 3 точки. В другите срещи от групата тази вечер Германия посреща Северна Македония, а Лихтенщайн е домакин срещу Исландия.