Лидерът в класирането и фаворит за шампионската титла Манчестър Сити претърпя удар по амбициите си за златните медали във Висшата лига, след като в мач от 7 кръг отстъпи с 1:4 като гост на Тотнъм след обрат. Това беше втора поредна загуба за „гражданите“, които в предишния кръг претърпяха домакинско поражение от Уест Хям.

Кевин де Бройне даде аванс на гостите в 25-ата минута, когато при контраатака получи хубав пас от Яя Туре. Останаха съмнения, че белгийският национал е в засада при подаването. Точно преди почивката Ерик Дайър изравни за Тотнъм с удар извън наказателното поле.

Пет минути след началото на второто полувреме Тоби Алдервейрелд се разписа за „шпорите“. Той беше точен с глава след центриране на Ерик Ламела от фаул. Десет минути по-късно Хари Кейн вкара първия си гол за сезона във Висшата лига. Той се разписа при добавката на пряк свободен удар на Кристиан Ериксен, при който топката се отби в гредата. Кейн беше в положение на засада при попадението.

В 79-ата минута Ерик Ламела окончателно сложи край на шансовете на Манчестър Сити, след като овладя топката в наказателното поле, освободи се от пазача си и вратаря и стреля точно в мрежата на „гражданите“.

Мениджърът на Манчестър Сити Мануел Пелегрини в този мач заложи на резервния вратар Вили Кабайеро, след като се оказа, че Джо Харт е получил контузия по време на тренировка. Чилийският специалист записа едва втората си загуба в 13 сблъсъка с настоящия мениджър на Тотнъм Маурисио Почетино. Първият успех на аржентинеца над Пелегрини е в края на 2010 г., когато начело на Еспаньол постига успех с 1:0 над Малага.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 7 КРЪГ
26.09.15
14:45 ч.
Тотнъм - Манчестър Сити 4:1
0:1 Кевин де Бройне (25), 1:1 Ерик Дайър (45), 2:1 Тоби Алдервейрелд (50), 3:1 Хари Кейн (61), 4:1 Ерик Ламела (79)
Манчестър Юнайтед - Съндърланд
Баланс: 124 мача, 57 победи за Манчестър Юнайтед, 29 равенства, 38 победи за Съндърланд