Реал Мадрид претърпя първо поражение в Примера дивисион с 0:1 при гостуването си на Леванте в среща от 4-ия кръг. Преди срещата беше изчислено, че Кристиано Роналдо взима повече от целия отбор от "Сиутат де Валенсия", а бюджетът на тима е с 20 пъти по-малък от този на Кралския клуб. Аруна Коне (68) вкара единствения гол, но ключов момент беше 40-ата минута, когато Сами Кедира беше изгонен за втори жълт картон.

Загубата е първа за Реал (Мадрид) от почти пет месеца. За последно тимът падна в Примера дивисион на 30 април у дома от Сарагоса с 2:3. След поражението Реал Мадрид остава на 5-о място с 6 точки, лидери са Валенсия и Бетик с по 9, трети е Барселона със 7.

Жозе Моуриньо остави на пейката Кристиано Роналдо и Месут Йозил, а Кака се появи в стартовия състав. Мачът беше много нервен, а футболистите на двата отбора на няколко пъти се спречкаха. Реал Мадрид вкара още в 8-ата минута, но попадението не беше зачетено заради засада на Пепе.

В 38-ата минута беше първият сблъсък между футболистите. Играчите на Леванте и Реал се спречкаха, а Анхел ди Мария симулативно падна на терена в опит да изпроси червен картон на Байестерос. След това Кедира се спречка с Байестерос и съдията изгони с втори жълт картон играча на Реал Мадрид.

На почивката Кристиано Роналдо замени Карим Бензема. Срещата продължи в бавно темпо. В 63-ата минута футболист на Леванте докосна с ръка в наказателното си поле, а в същото време Кристиано беше прегърнат с две ръце, но дузпа не последва. В 67-ата минута Вента навлезе в наказателното поле на Реал, след което подаде към Коне, който бе оставен непокрит и отблизо разстреля Касияс за 1:0. В края на мача футболистите на Реал Мадрид се опитаха да осъществят натиск, но не стигнаха до изравнителен гол./БЛИЦ

Барселона – Осасуна 8:0
1:0 Лионел Меси (5), 2:0 Сеск Фабрегас (13), 3:0 Давид Вия (34), 4:0 Роверсио (40-автогол), 5:0 Лионел Меси (41), 6:0 Шави (57), 7:0 Давид Вия (76), 8:0 Лионел Меси (79)
Сарагоса – Еспаньол 2:1
1:0 Луис Гарсия (29), 1:1 Лопес (71), 2:1 Луис Гарсия (90+2)
18.09.11
19:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Расинг (Сантандер) 4:0
1:0 Фалкао (23), 2:0 Фалкао (36-дузпа), 3:0 Фалкао (55), 4:0 Адриан (78)
Атлетик (Билбао) – Бетис 2:3
0:1 Ечеберия (7), 0:2 Перес (13), 1:2 Ди Маркос (38), 1:3 Савийя (45-дузпа), 2:3 Диего Лопес (86-дузпа)