Саутхемптън и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 в мача си от последния 38-и кръг на английската Висша лига и така „червените дяволи” окончателно няма да играят в Европа за първи път от 25 години насам, след като завършиха на седмо място в крайното класиране с 64 точки. "Светците" приключиха на осмото място с 56 точки. В седмата минута Неманя Видич, изиграл последния си мач за "червените дяволи", игра неориентирано с ръка в наказателното поле, но съдията прецени, че няма нарушение. Домакините поведоха със спорен гол на Рики Ламбърт (28), който при борба за висока топка уцели Видич в носа и му пусна кръв, а малко след това отблизо разстреля Де Хеа за 1:0. "Червените дяволи" поискаха нарушение, но голът за домакините бе признат. След почивката Хуан Мата (54) вкара чудесен гол от пряк свободен удар за 1:1, а този резултат остане непроменен до последния съдийски сигнал. Така Юнайтед записа най-слабия си сезон през последните години, докато за „светците” кампанията пък бе една от най-успешните.

В същото време Евертън победи като гост Хъл Сити с 2:0 и финишира на пето място с рекордните в историята си 72 точки, като през следващия сезон ще играе в турнира Лига Европа. Точни за успеха на „карамелите” бяха Джейми Маккарти (9) след пас на Нейсмит и Ромелу Лукаку (46) след асистенция на Озмън. „Тигрите” приключиха сезона на 16-а позиция с 37 точки, а на 17 май (събота) ще играят финал за Купата на Англия срещу Арсенал.

За Лига Европа се класира и Тотнъм, който срази у дома Астън Вила с класическото 3:0 в последния кръг. „Шпорите” поведоха с гол на Паулиньо (14), а в 35-ата минута Натан Бейкър от гостите си вкара автогол за 2:0. Емануел Адебайор (38-дузпа) пък оформи крайното 3:0 още преди почивката. Така лондонският тим завърши на шесто място с 69 точки. Астън Вила, в чийто редици не бе българският национал Александър Тонев, приключва на 15-а позиция с 38 точки и запазва елитния си статут.

САУТХЕМПТЪН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:1
1:0 Рики Ламбърт (28), 1:1 Мата (54)