Изненадваща загуба с 0:2 допусна Байерн като домакин на Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 26-ия кръг на Бундеслигата. По този начин вместо да дръпнат с 13 точки на втория Волфсбург, баварците намалиха на 10 аванса си. А той можеше да бъде съкратен с още, ако "вълците" не бяха завършили 1:1 като гост на Майнц.

Байерн имаше не малко шансове, но двата гола на Рафаел в 30-ата минута и в 77-ата останаха единствени. Гостите обаче можеха да си тръгнат с по-сериозен успех, защото и Мануел Нойер, и играчи на Борусия попречиха това да се случи. Другата неприятна новина за домакините е конрузията на Ариен Робен. Крилото беше заменен още в 24-ата минута и тепърва ще става ясно каква е сериозността на травмата.

Благодарение на победата "зебрите" излязоха на трето място с 47 точки, с две повече от Леверкузен. Байерн е лидер с 64 т.

Хановер – Борусия (Дортмунд) 2:3
0:1 Пиер-Емерик Обамеянг (19), 1:1 Ларс Щиндъл (31), 1:2 Шинджи Кагава (57), 1:3 Пиер-Емерик Обамеянг (61), 2:3 Ларс Щиндъл (82)
21.03.15
16:30 ч.
Фрайбург – Аугсбург 2:0
1:0 Джонатан Шмид (71), 2:0 Нилс Петерсен (84)
21.03.15
16:30 ч.
Щутгарт – Айнтрахт (Франкфурт) 3:1
0:1 Харис Сеферович (51), 1:1 Даниел Гинцек (63), 2:1 Даниел Гинцек (66), 3:1 Александру Максим (81)