Херта претърпя шокираща загуба с 1:2 у дома от Фортуна (Дюселдорф) в първия сблъсък от спора за място в Бундеслигата. На "Олимпиящадион" в Берлин присъставаха над 68 000 зрители, като привържениците на домакините останаха шокирани от поражението, което е на път да прати любимците им във Втора Бундеслига.

"Старата дама" откри резултата с попадение на Роман Хубник в 19-ата минута, но през второто полувреме великолепен пробив на Томас Брьокер и автогол на Адриан Рамос обърнаха нещата в полза на Фортуна и така гостите стигнаха до победата.

Вторият мач е на 15 май, когато Херта трябва задължително да спечели в Дюселдорф, при това като отбележи най-малко 2 гола, ако иска да запази мястото си в елита. Фортуна пък може да класира в Бундеслигата, където не е бил от 15 години.