Австралия започна с шокираща загуба защитата на титлата си от Купата на Азия. В мач от Група „В“ на турнира в ОАЕ „кенгурата“ отстъпиха с 0:1 на Йордания. За Йордания това е едва втора победа под ръководството на белгийския треньора Витал Боркелманс и едва пета в историята на участията на тима на континенталния шампионат.

Единственото попадение в мача падна в 26-ата минута. Анас Бани Ясин се разписа след центриране от корнер на Муса Ал Таамари. Само четири минути по-късно австралийският вратар Матю Раян предотврати удвояването на аванса на Йордания след чудесното изпълнение на фаул от Баха Абдел-Рахман.

Преди почивката Австралия претендира за дузпа заради игра с ръка на Ферас Шелбайех, но съдията Ахмед Ал-Каф (Оман) подмина претенциите на „кенгурата“. През второто полувреме Том Рогич на два пъти беше близо до гол, но първо беше спрян от вратаря Амер Шафи, а при второто играчът Селтик стреля неточно. В последната минута Шафи парира и удар на резервата Джаксън Ървайн.