ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Интер победи Милан с 2:0 като гост на "Джузепе Меаца" в първи мач от полуфиналите на Шампионската лига, игран пред погледа на тенис звездата Новак Джокович и украинската легенда на "росонерите" Андрий Шевченко.

Срещата обаче не започна по най-добрия начин за домакините и Един Джеков откри резултата още в осмата минута. Босненецът се възползва от центриране от корнер, бе изпуснат в наказателното поле и отблизо насочи топката в мрежата за 1:0.

Само три минути след гола шокът за Милан стана още по-голям, тъй като Хенрих Мхитарян се озова на добра позиция в наказателното поле и удвои резултата (2:0).

Четвърт час след началото гредата спаси Милан при удар на Хакан Чалханоглу, но топката се отби от лявата греда на Майк Менян. Последва центриране към Димарко, който свали топката за Николо Барела. Халфът шутира от близко разстояние, но Майк Менян отрази, последва добавка на Димарко, но топката прелетя над напречната греда.

Първата по-добра възможност за Милан в мача дойде едва в 30-ата минута, но ударът на Давиде Калабрия не намери цента.

В следващата атака Лаутаро Мартинес бе изпуснат от отбраната на Милан, след което съборен в наказателното поле и Хесус Хил Мансано отсъди дузпа. След ВАР обаче реферът се поправи и отмени наказателния удар.

Минута по-късно Мартинес се озова на добра позиция и шутира много опасно, но над вратата.

До края на полувремето Милан поизравни играта и създаде няколко опасни атаки, но без точен удар към вратата на Онана.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Домакините започнаха добре второто полувреме и Брахим Диас отправи коварен удар в първите минути след почивката, но топката прелетя покрай вратата. Малко след това същото стори и Жуниор Месиас.

Интер отвърна със страхотен пас към Един Джеко на метри от вратата, последва удар, но вратарят на Милан отрази топката с крак.

След малко повече от час игра Сандро Тонали се озова в страхотна позиция на границата на наказателното поле, но ударът му срещна гредата.

До края на срещата темпото видимо спадна, а множеството смени в двата тима допълнително накъсаха играта. Едва в продължението на срещата Томазо Побега отправи опасен удар към вратата на Интер, но право в ръцете на Андре Онана.

Загубата е първа за Милан от Интер в турнира, като балансът до момента включваше две победи за “росонерите” и две равенства.

Реваншът е идния вторник на същия стадион. Финалът в Шампионската лига е на 10 юни в Истанбул.

МИЛАН - ИНТЕР 0:2
0:1 Един Джеко (8'), 0:2 Хенрих Мхитарян (11')

МиланМИЛАН: 16. Майк Менян, 19. Тео Ернандес, 23. Фикайо Томори , 24. Симон Кяер (59  28. Малик Тиау), 2. Давиде Калабрия (82   20. Пиер Калулу), 4. Исмаел Бенасер  (18' 30. Жуниор Месиас) , 8. Сандро Тонали, 33. Раде Крунич , 10. Брахим Диас (82  32. Томазо Побега), 56. Алексис Салемакерс (59  27. Дивок Ориги), 9. Оливие Жиру
Резерви: 83. Антонио Миранте, 92. Лапо Нава, 5. Фоде Бало-Туре, 12. Анте Ребич, 46. Матео Габиа, 90. Шарл Де Кетеларе
Старши треньор: Стефано Пиоли

ИнтерИНТЕР: 24. Андре Онана, 95. Алесандро Бастони, 15. Франческо Ачерби, 36. Матео Дармиан, 32. Федерико Димарко (70  6. Стефан де Фрай), 22. Хенрих Мхитарян  (62 77. Марсело Брозович) , 20. Хакан Чалханоглу (78 5. Роберто Галярдини) , 23. Николо Барела, 2. Дензъл Дъмфрис, 9. Един Джеко  (70  90. Ромелу Лукаку), 10. Лаутаро Мартинес (78  11. Хоакин Корея)
Резерви: 1. Самир Ханданович, 21. Алекс Кордас, 8. Робин Гозенс, 12. Раул Беланова, 14. Кристиян Аслани, 33. Данило Д’Амброзио, 46. Матиа Дзаноти
Старши треньор: Симоне Индзаги

Стадион: "Джузепе Меаца", Милано
Съдия: Хесус Хил Мансано (Испания)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!