Шотландия победи драматично Словения с 1:0 в дерби от група F на световните квалификации. В същата група по-рано през деня Англия се наложи с 2:0 у дома над Литва.

„Гайдарите“ имаха подчертано надмощие през цялата среща, но се скъсаха да пропускат пред портивниковата врата. Не бяха изминали и 60 секунди от пърия съдийски сигнал, когато Ян Облак спаси силен шут на Мартин. Вратарят после отрази и коварен изстрел на Армстронг. Грифитс стреля неточно, а в ответната атака Безяк затрудни Гордън.

В 35-ата минута домакините по чудо не поведоха, след като изстрел на Грифитс срещна гредата, а Робертсън не успя да се разпише при добавката. Само  60 секунди по-късно удар на Грифитс също срещна гредата. Фатална за гостите се оказа 88-ата минута. Тогава падна и победното попадение на Шотландия. Армстронг намери Крис Мартин, който отбеляза за 1:0 с голяма доза късмет.