Шотландия победи Хърватия за втори път в квалификациите за Мондиал 2014. „Гайдарите“ се наложиха с 2:0 над „ватрените“ в мач от Група „А“. В тази група още от петък беше ясно, че Белгия се класира за световното първенство, а хърватите ще играят на баражите.

Роберт Снодграс, който в края на миналата седмица стана баща, отбеляза щастливото събитие с гол в 28-ата минута. Той реализира и победното попадение за успеха на Шотландия в Загреб през юни.

Неуморимият Стивън Нейсмит подпечата успеха на домакините в 73-ата минута. Това беше 25-ия му мач в националния отбор. Преди това Бари Банан пропусна дузпа за „гайдарите“.

Първата домакинска победа на Шотландия позволи на тима да измести Уелс от четвъртото място. „Драконите“ направиха 1:1 като гост на Белгия. Кевин де Брюине от Челси откри резултата в 64-ата минута.

Вратарят на Уелс Уейн Хенеси направи силен мач, а гол на Аарън Рамзи две минути преди края донесе равенството на гостите. Капитанът на Уелс се разписа след асистенция на Крейг Белъми, за когото това беше последен мач за националния отбор.

В другия мач от групата Сърбия победи Македония с 5:1. Автогол на Стефан Рисковски даде аванс на домакините, а в 19-ата минута Душан Баста удвои. Александар Коларов се разписа в 38-ата минута. Душан Тадич и Стефан Счепович бяха точни през второто полувреме.