Шотландия разби у дома Украйна с 3:0 и излезе на първата позиция в група 1 на Лига „В“ в турнира Лига на нациите. Двата отбора се срещнаха и в началото на юни, но в бараж за класиране на Мондиал 2022. Тогава украинците постигнаха успех с 3:1 в Глазгоу, но след това загубиха решаващия мач с Уелс и не можаха да вземат виза за световните финали.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на анклийската кралица Елизабет II. Домакините бяха по-активни, но през първата част не паднаха попадения в нито една от двете врати.

Шотландия успя да поведе в 70-ата минута с гол на Джон МакГин. Линдън Дайкс удвои преднината на "гайдарите" десет минути по-късно и отново той се разписа в 87-ата минута, оформяйки крайния резултат.

След убедителната победа Шотландия е лидер в групата с 9 точки, а Украйна се смъкна на втора позиция със 7 точки. Ейре е на трето място с 4 точки, а Армения е на дъното с 3.

В следващите мачове от групата Шотландия посреща Ейре, а Украйна гостува на Армения.