Шотландия победи Гибралтар с 2:0 в приятелски мач, дал начало на подготовката на тима Евро 2024 в Германия от 14 юни до 14 юли. "Гайдарите" имат още една проверка преди старта на турнира и на 7 юни ще се изправят срещу Финландия.

През първото полувреме Шотландия не успя да стигне до попадение, въпреки че се откриха добри възможности пред Джеймс Форест, Грант Ханли и Райън Портиъс.

В 58-ата минута Лоурънс Шенкланд подаде към Райън Кристи, който успя с удар от наказателното поле да прати топката в горния ляв ъгъл.

Пет минути преди края на редовното време Шотландия стигна до втори гол. Джон МакГин центрира и намери Че Адамс в пеналтерията. Нападателят на Саутхемптън овладя и вкара с хубав изстрел в десния ъгъл.

"Гайдарите" ще участват в мача на откриването на Европейското срещу домакина Германия на 14 юни на "Алианц Арена" в Мюнхен.