Манчестър Сити започна лятната си подготовка за новия сезон с конфузна загуба от шотландския Дънди. 6 859 души на „Денс парк” приветстваха изненадващия успех на своите любимци над шампиона на Англия.

Гостите излязоха без участващите на Световното в Бразилия, които още са в почивка. Сред титулярите обаче бяха новите попълнения – вратарят Уили Кабайеро и халфът Фернандо, както и Александър Коларов, Хесус Навас, Джак Родуел и Стеван Йоветич.

В 27-ата минута Дънди поведе след гол на Гари Харкинс, който изпусна дузпа, но при добавката бе точен за 1:0. 11 минути по-късно Дерик Боята си вкара автогол за 2:0. След почивката мениджърът на "гражданите" Мануел Пелегрини пусна в игра Хави Гарсия, Матия Насташич, Негредо, Насри и Майка Ричардс, но това не промени нищо. Следващата контрола на Манчестър Сити е срещу друг шотландски отбор – Хартс, на 18 юли (петък) от 21:30.