Манчестър Сити записа убедителна победа с 4:1 над Тотнъм в мач от 8 кръг на Висшата лига. И четирите гола за „гражданите“ бяха реализирани от Серхио Агуеро. Две от попаденията на аржентинеца бяха от дузпа, като той пропусна още една през първото полувреме. Роберто Солдадо пропусна за Тотнъм от бялата точка.

В 13-ата минута Агуеро даде аванс на домакините с удар от наказателното поле, но при попадението му имаше засада на Франк Лампард, който влияеше на играта, пречейки на вратаря Юго Льорис.
Още в следващата атака Тотнъм изравни чрез Кристиан Ериксен.

Пет минути по-късно Лампард спечели дузпа за Манчестър Сити заради изключително спорно нарушение на Ерик Ламела и Серхио Агуеро се разписа. В 32-ата минута аржентинецът отново застана зад бялата точка, но този път Льорис парира удара му.

В 62-ата минута Тотнъм получи дузпа за нарушение срещу Роберто Солдадо извън наказателното поле, но ударът на испанеца от 11 метра беше спасен от Джо Харт. Шест минути след това Федерико Фасио фаулира Агуеро в наказателното поле, а съдията му даде червен картон и отсъди нова дузпа. Агуеро този път не сгреши, а в 75-ата минута реализира и четвъртия си гол в мача.

С този успех Манчестър Сити се доближи на две точки от лидера Челси, който има мач по-малко. „Сините“ са с актив от 19 точки. Тотнъм е шести с 11 точки, колкото има и четвъртият Манчестър Юнайтед и петият Суонзи. След „шпорите“ са четири отбора с 10 точи – Уест Хям, Арсенал, Ливърпул, и Астън Вила.

Манчестър Сити - Тотнъм 4:1
1:0 Серхио Агуеро (13), 1:1 Кристиан Ериксен (14), 2:1 Серхио Агуеро (20-дузпа), 3:1 Серхио Агуеро (68-дузпа), 4:1 Серхио Агуеро (75)

Саутхямпън - Съндърланд
Баланс: 61 мача, 23 победи за Саутхямптън, 15 равенства, 23 победи за Съндърланд
19.10.14
15:30 ч.
Куинс Парк Рейнджърс - Ливърпул ДИЕМА
Баланс: 49 мача, 8 победи за Куинс Парк Рейнджърс, 8 равенства, 33 победи за Ливърпул
Уест Бромич Албиън - Манчестър Юнайтед
Баланс: 124 мача, 41 победи за Уест Бромич Албиън, 30 равенства, 53 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.