Барселона победи Ювентус с 2:1 в приятелски мач от турнира “Интернешънъл Чемпиънс Къп”. Срещата се игра пред повече от 84 хил. души на “Метлайф Стейдиъм” в Ню Йорк. Неймар отбеляза два страхотни гола във вратата на Джанлуиджи Буфон в 15-ата и 26-ата минута. Джорджо Киелини реализира почетното попадение в 63-ата минута.

Още в 9-ата минута Лионел Меси стреля опасно от фаул, но до вратата, а в 13-ата минута Алейш Видал пробва рефлексите на Джанлуиджи Буфон с мощен удар. В 15-ата минута Неймар направи страхотно двойно подаване с Пако Алкасер, след което нахлу в наказателното поле и бе точен за 1:0. В 26-ата минута Неймар удвои преднината на каталунците. Той се поразходи през няколко защитници на “старата госпожа”, освободи си пространство и стреля във вратата за 2:0. В 44-ата минута и Меси имаше нов шанс от фаул, но този път ударът му бе спасен от Буфон.

През второто полувреме и двамата треньори постепенно замениха всичките си титуляри. Това даде тласък повече в играта на Ювентус и в 62-ата минута Пауло Дибала отправи опасен удар, спасен от вратаря Ортола. При последвалия корнер пък Джорджо Киелини с глава намали изоставането на своя тим за 2:1.

В 82-ата минута пък Карлос Аленя обстрелва вратата на Шчесни, но топката мина опасно близо до гредата. Минута преди края на мача Луис Суарес стреля от фаул над вратата.

Следващият мач на каталунците е срещу Манчестър Юнайтед в четвъртък. Същият ден за Юве предстои среща с Пари Сен Жермен.

Барселона - Ювентус 2:1
1:0 Неймар (15), 2:0 Неймар (26), 2:1 Киелини (63)

БАРСЕЛОНА: Силесен (52 - Ортола), Видал (46 - Семедо), Пике (51 - Марлон), Масчерано (52 - Юмтити), Дин (46 - Алба), Иниеста (51 - Аленя), Сампер (46 - Бускетс), Ракитич (46 - Денис Суарес), Неймар (46 - Серхи Роберто), Алкасер (46 - Луис Суарес), Меси (46 - Туран)

ЮВЕНТУС: Буфон (46 - Шчесни), Лихтщайнер (46 - Де Шилио), Бенатиа (69 - Мандрагора), Бардзали (46 - Киелини), Асамоа (60 - Сандро), Кедира (46 - Ринкон), Маркизио (46 - Пянич), Стураро (59 - Коша), Лемина (59 - Дибала), Бетанкур (60 - Куадрадо), Манджукич (60 - Игуаин)