Шампионът ПСЖ спечели с 3:1 при визитата си на един от най-силните домакини Монпелие след обрат в мача им от 17-ия кръг на френската Лига 1 и увеличи аванса си на върха във временното класиране.

Леандро Паредес си вкара автогол в 41-ата минута и даде аванс на домакините, но след почивката парижани наложиха своята воля и стигнаха до пълния обрат и трите точки. Неймар (74) изравни, а след това подаде на Килиан Мбапе (76) за второто попадение на гостите в тази среща. Мауро Икарди (81) пък оформи крайния резултат след асистенция на Мбапе.

Педро Мендеш от домакините бе изгонен в 72-ата минута с втори жълт и съответно червен картон, а това без съмнение също даде отражение на развитието на срещата.

След успеха си ПСЖ събра 39 точки и увеличи преднината си на върха до 8 точки пред Олимпик (Марсилия). Монпелие е седми с 24 точки.