Шведът Расмус Елм вкара от корнер при победата на АЗ Алкмаар с 2:0 като гост на Де Граафшап в мач от 25 кръг на холандската Ередивизи.

Елм откри резултата в 49-ата минута, а Ерик Фалкенбург удвои в добавеното време. Успехът позволи на АЗ Алкмаар да събере актив от 52 точки и да дръпне с три точки начело на класирането.

Аякс излезе на второ място след победата с 3:0 над Валвайк след попадения на ян Вертонген, Сим де Йонг и Лоренцо Ебесилио.

Тимът от Амстердам се възползва от загубата на Твенте, който отстъпи на НЕК Наймеген с 1:3. Българският национал Николай Михайлов бе на вратата на гостите от Енсхеде.

Датският халф Ласе Шьоне откри резултата в 44-ата минута от дузпа, а през втората част точни бяха Кевин Конбой и Дженеро Зеефуйк. Глинор Плет вкара почетното попадение за Твенте в 77-ата минута. Тимът от Енсхеде вече е трети с 48 точки, колкото има и ПСВ Айндховен.