Малмьо надви у дома Рейнджърс с 2:1 в първия им мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Шведите поведоха с два бързи гола в началото на второто полувреме, дело на Рийкс (47) и Бирманчевич (49), но гостите се добраха до късно попадение чрез Стивън Дейвис (90+5) и запазиха надежди за продължаване напред.

Реваншът на “Айброкс” е след седмица, а победителят от тази двойка ще се изправи срещу спечелили сблъсъка между Олимпиакос и българския шампион Лудогорец.

В същото време Монако срази Спарта с 2:0 в Прага и взе добър аванс преди реванша. Българският футболист Мартин Минчев остана резерва за домакините, а "монегаските" стигнаха до успеха с голове на Орелиан Чуамени (37) с глава след корнер и Кевин Фоланд (59). След първия гол гостите се оплакаха от расистки възгласи от страна на чешката публика, която е надавала маймунски звуци. Капитанът на Монако Висам Бен Йедер направи знак на съотборниците си да напуснат терена. Това обаче не се случи и след няколко минути играта се поднови.