Швеция победи Австралия с 2:0 в мача за третото място на световното първенство по футбол, на което австралийките са домакин заедно с Нова Зеландия.

Двубоят започна с натиск от страна на футболистките на Швеция, когато в 30-ата минута „трите корони“ получиха правото да изпълнят дузпа. С изпълнението се нае състезателката на Барселона Фридолина Ролфо, която бе безпогрешна от бялата точка.

Швеция успя да удвои преднината си в 62-рата минута, когато Стина Блакстениус намери Косоваре Аслани, която успя да порази за втори път вратата, пазена от Маккензи Арнолд.

Големият финал на Световното първенство за жени е на 20 август (неделя) от 13:00 часа, когато Испания и Англия ще се изправят един срещу друг в спор за най-голямото отличие.