Швеция разби като гост Молдова с 4:1 в среща от Група „Е” на квалификациите за Евро 2012 в Полша и Украйна и така се бетонира на второто място.

Срещата започна с натиск на шведите и още в 11-ата минута те материализираха превъзходството си след гол на Ола Тойвонен за 1:0. След половин час игра новото попълнение на турския гранд Галатасарай Йохан Елмандер удвои преднината на Швеция, а в 58-ата минута отново той бе точен за 3:0. Игор Бугаев намали до 3:1 в 61-ата минута, а крайното 4:1 в полза на шведите оформи Александер Герндт две минути преди последния съдийски сигнал.

След победата си Швеция се утвърди на второто място в групата с актив от 12 точки, а Молдова е на четвърта позиция с 6 пункта.

Молдова - Швеция 1:4

0:1 Ола Тойвонен (11), 0:2 Йохан Елмандер (30), 0:3 Йохан Елмандер (58), 1:3 Игор Бугаев (61), 1:4 Александер Герндт (88)

В другия мач от тази група Финландия записа минимална победа с 1:0 при гостуването си на футболното джудже Сан Марино. Единственото попадение в срещата вкара Микаел Форсел малко преди почивката в 41-ата минута.

Така с този си успех „Суоми” заема пето място в Група „Е” с актив от 6 точки, докато Сан Марино е на последна позиция без нито една спечелена точка.

Сан Марино - Финландия 0:1
0:1 Микаел Форсел (41)