Швеция победи Австралия с 2:0 и спечели бронзовите медали на световното първенство по футбол за жени в Австралия и Нова Зеландия. Мачът за третото място се проведе пред 49 461 зрители по трибуни на стадиона в Бризбейн.

Нападателката на Барселона Фрисолина Ролфо откри резултата с точно реализира дузпа в 30-ата минута. Играещата за Милан Косоваре Аслани оформи крайното 2:0 в 62-ата минута след асистенцията на Стина Блекстениус от Арсенал.

Така Швеция на второ поредно световно първенство и за общо за четвърти път в историята си спечели бронзовите медали. Най-доброто постижение на „тре крунур“ е второто място през 2003 г.

Австралия от своя страна записа най-доброто си представяне на мондиал. Преди това „матилдас“ никога не бяха преодолявали четвъртфиналната фаза.