Домакинът Швеция разгроми Беларус с 5:1 в първа среща от група “А” на Европейското първенство до 21 години. Въпреки първоначалния домакински натиск домакините не съумяха да открият резултата в своя полза, а допуснаха гол в 33-ата минута. Точен за Беларус в този момент бе Кислак. Радостта на беларусите обаче трая само 60 секунди, тъй като Мартинович си вкара автогол за 1:1 в 34-ата минута. До края на полувремето младежите на Швеция стигнаха и до пълен обрат, след като Берг бе точен на два пъти в 38-ата и 44-ата минути за 3:1.

След почивката домакините продължиха до доминират и съвсем логично стигнаха до нови два гола макар и в последните 10 минути на срещата. Берг оформи хеттрика си в 81-ата минута, а в 89-ата Свенсон пък фиксира крайното 5:1 в мача.

Така след тази победа Швеция оглави групата с актив от 3 точки, докато Беларус е на дъното с нулев актив и доста лоша голова разлика. По-късно тази вечер е и другата среща от група “А” между отборите на Италия и Сърбия. /БЛИЦ