Швеция взе бронзовите медали от световното първенство по футбол за жени в Германия, след като с човек по-малко се наложи с 2:1 над Франция.

Световните вицешампионки от 2003 г. спечелиха медалите след попадения на звездата си Лота Шелин и Мари Хамарстрьом. Шведките за втори път в историята си завършват на трето място в света, след като сториха това през 1991 г. За Франция сегашното четвърто място е най-доброто постижение до момента.

Шелин даде аванс на скандинавките в 29-ата минута, но Елодин Томас изравни в 56-ата минута. Шведките останаха с човек по-малко 12 минути по-късно. Жозефин Йоквист получи червен картон за груб фаул.

Осем минути преди края резервата Хамастрьом донесе победата на тима си. Съединените щати и Япония играят утре вечер във Франкфурт за световната титла./БЛИЦ