Защитникът Филип Сендерос отбеляза завръщането си в националния отбор на Швейцария с два ранни гола с глава и това помогна на тима му да вземе победата с 3:0 над Люксембург в световна квалификация от Група 2.

С този успех „часовникарите” запазиха първото си място в класирането с 20 точки и се нуждаят само от точка в домакинския си мач с Израел в сряда, за да се класират за Мондиал 2010. Тимът на Отмар Хицфелд може да си осигури място в ЮАР още днес, ако Латвия и Гърция завършат наравно.

Сендерос, който пропусна септемврийските мачове с Гърция и Латвия заради липса на игрова практика в Арсенал, откри резултата след гол с глава в 6-ата минута след центриране от фаул от дясно.

Още в следващата минута той отново бе точен с глава, този път засече пас от Транкило Барнета след изпълнение на фаул от ляво. Третият гол също бе отбелязан с глава, когато Бенямин Хугел се оказа на далечната греда след изпълнение на корнер./БЛИЦ