Швейцария обърна като гост Литва с 2:1 в среща от Група „Е” на квалификациите за Евро 2016 във Франция и измести Словения от второто място във временното класиране.

След нулево първо полувреме домакините успяха да поведат в 64-ата минута, когато Фьодор Черних се разписа за 1:0 след асистенция на Егидиус Вайткунас. Пет минути по-късно Йосип Дръмич изравни след пас на Фабиан Шер, а победата за „кръстоносците” донесе Джердан Шакири с гол в 84-ата минута след подаване на Емболо.

С успеха си Швейцария събра 12 точки и излезе на второто място във временното класиране с 3 повече от третия Словения. Литва е на петото предпоследно място с 6 точки.

Група "Е"
Естония - Сан Марино 2:0
1:0 Сергей Зеньов (35), 2:0 Сергей Зеньов (63)

Словения - Англия 2:3
1:0 Миливое Новакович (38), 1:1 Джак Уилшър (57), 1:2 Джак Уилшър (73), 2:2 Неич Печник (84), 2:3 Уейн Рууни (86)

Литва - Швейцария 1:2
1:1 Фьодор Черних (64), 1:1 Йосип Дръмич (69), 1:2 Джердан Шакири (84)