Швейцария записа изразителна победа с 4:0 над Естония в приятелски мач от подготовката на "кръстоносците" за Евро 2024.

Това бе и дебют за домакините за нападателя на Лудогорец Квадво Дуа, който започна сред титулярите на Мурат Якин, но бе заменен на полувремето от Зеки Амдуни.

Тон за наказателната акция на Швейцария даде Стивън Цубер. В 20-ата минута той напредна през центъра, първият му удар бе блокиран, но при втория опит той заби неспасяемо топката във вратата за 1:0.

Зеки Амдуни удвои преднината на домакините в 48-ата минута, засичайки пас отляво на Рубен Варгас.

Третото попадение падна в 64-тата минута, когато Нико Елведи се ориентира най-добре в едно разбъркване пред вратата и отбеляза за 3:0.

В 63-тата минута "кръстоносците" спечелиха и дузпа за нарушение на Маркус Поом. Първият удар от бялата точка на Джердан Шакири бе спасен от вратаря Матвей Игонен, но реферът видя нещо нередно и нареди наказателният удар да бъде изпълнен отново. При втория си опит Шакири бе доста по-прецизен и вкара за 4:0.