Съперникът на България в квалификациите за Евро 2012 Швейцария допусна домакинска загуба с 1:3 от Уругвай в контролна среща между два отбора, участници на Мондиал 2010.

Двубоят трябваше да се играе на „Лецигрунд” в Цюрих, но от съобръжения за сигурност бе преместена на „AFG Арена” в Санкт Гален. Стадионът в Цюрих бе затворен  заради пукнатина в колона, носеща покрива на трибуните.

Домакините взеха аванс в 28-ата минута, когато Гьокхан Инлер се разписа от дузпа. Уругвай изравни само шест минути по-късно чрез Диего Форлан.

Нападателят на Аякс Луис Суарес даде аванс на гостите в 49-ата минута, а три минути преди края Едисон Кавани оформи победата на „селесте”.

На световното първенство в ЮАР Швейцария е в Група „Н” заедно с Испания, Чили и Хондурас. Уругвай е в Група „А” с Франция, ЮАР и Мексико./БЛИЦ