Дебютантът Швейцария спечели световното първенство по футбол до 17 години, след като се наложи с 1:0 над досегашния носител на титлата и домакин на турнира Нигерия пред препълнения Национален стадион в Абуджа. Единственото попадение в мача бе реализирано с глава от Харис Сеферович в 63-ата минута.

Швейцарците впечатлиха с изявите си при достигането на финала и успяха да се противопоставят на „Златните орлета” на Нигерия, преди да ги приземят с попадението на Сеферович.

Нигерийците бяха считани за тоталния фаворит за спечелването на четвърта световна титла в тази възрастова група и трябваше да се възползват от еуфорията от драматичното класиране на първия национален отбор за Мондиал 2010 само 24 часа по-рано.

Испания спечели третото място след победа с 1:0 над Колумбия. Иско вкара победния гол в 75-ата минута, след като европейците не успяха да материализират преимуществото си в играта в други попадения.

Нигерийският нападател Сани Еманюел бе избран за Най-полезен футболист на турнира. Той реализира пет попадения в течение на световното първенство, всичките вкарани като резерва./БЛИЦ