Швейцария излъга у дома Португалия и записа първа победа в Лига А, група 2 от Лигата на нациите. Още в първите секунди Харис Сеферович (1) вкара единствения и победен гол за "кръстоносците" в Женева. В герой за домакините се превърна и вратарят Йонас Омлин, който отчая "мореплавателите" с доста блестящи спасявания. Гостите бяха без звездата си Кристиано Роналдо.

След само 56 секунди Силван Видмер центрира прекрасно отдясно, а Жоао Кансело и Пепе изпуснаха Харис Сеферович, който се разписа за 1:0. В 12-ата минута Джердан Шакири центрира в наказателното поле и топката рикошира в ръката на Нуно Мендеш. Съдията Фран Йович веднага посочи бялата точка, но след консултация с ВАР промени решението си, тъй като в хода на атаката домакините бяха извършили нарушение. Пет минути по-късно вратарят им Йонас Омлин направи впечатляващо спасяване при удар с глава на Данило Перейра. Секунди по-късно Рафаел Леао с глава прати топката в мрежата, но имаше засада на Андре Силва. До края на полувремето Португалия бе по-активният отбор, но не създаде голови положения.

Скоро след почивката Андре Силва стреля силно по земята, но Омлин се намеси добре. Домакините отговориха с неточен удар на Сеферович от границата на наказателното поле. Секунди след това влезлият като резерва Бернардо Силва стреля страховито, но отново швейцарския вратар се намеси добре, както и при удара в 72-ата минута на Гонсало Гедеш.

Дванадесет минути преди края на редовното време Диого Жота засече центриране отдясно с глава, но домакините видяха как вратарят им отново се намеси перфектно. Натискът на „мореплавателите“ продължи и в 88-ата минута Омлин спаси удар на Пепе. Швейцарският страж отрази още един удар на Бернардо Силва, а секунди преди края на продължението Жота стреля, но топката мина покрай вратата.

В другия мач от групата Испания срази Чехия с 2:0 на стадион "Ла Росаледа" в Малага и записа втора победа.

Домакините имаха инициативата и успехът им дойде след попадения на Карлос Солер (23) след пас на Марко Асенсио и Пбло Сарабия (75). В 82-ата минута Сарабия можеше да добави втори гол а сметката си, но красив диагонален удар премина до гредата.

Така "Ла Фурия" излезе начело в групата и продължава без допусната загуба със 8 точки. Чехия пък е на трета позиция с 4 спечелени точки. Португалците са втори със 7 точки, а швейцарците остават последни с 3.