Исландия загуби у дома от Швейцария с 0:2 в световна квалификация от Група “E” на зона Европа. С този си успех „кръстоносците” се откъснаха на върха във временното класиране и гледат уверено към Мондиал 2014 в Бразилия.

Първото полувреме на мача в Рейкявик бе равностойно, но след почивката гостите действаха по-активно и заслужено прибраха трите точки. В 66-ата минута халфът на Шалке 04 Транкило Барнета бе точен за 0:1, а три минути по-късно Гавранович оформи и крайното 0:2.

В останалите срещи от тази група Кипър загуби у дома от Норвегия с 1:2, а Албания победи Словения с 1:0 в Тирана.

След победата си Швейцария е лидер в групата с 10 точки, докато Исландия е на четвърта позиция с 6 пункта.

ГРУПА "Е"
Кипър - Норвегия 1:3
1:0 Статис Алонефтис (42), 1:1 Бреде Хангеланд (44), 1:2 Тарик Елионуси (81-дузпа), 1:3 Джошуа Кинг (83)

Исландия - Швейцария 0:2
0:1 Транкило Барнета (66), 0:2 Марио Гавранович (79)

Албания - Словения 1:0
1:0 Одисе Роши (36)