Нападателят на Леверкузен Андре Шюрле коментира загубата с 1:2 от Бенфика в реванша от 1/16-финалите на Лига Европа. "Аспирините" отпаднаха от надпреварата с общ резултат 1:3. Точен в Лисабон за германския тим беше именно нападателят.

"Трудно е да приема загубата. Мисля, че проведохме много силни 90 минути. Създадохме много положения. Можеше да вкараме 2-3 гола, дори повече. На почивката треньорът поиска от нас да продължим да играем по същия начин.

Бяхме по-добри от съперника, но първият им гол ни пречупи и беше много трудно да го върнем. Впрочем, получихме шанс да изравним, но получихме второ попадение. С него всичко приключи. Артур е отличен вратар. Ако не беше той, самият аз щях да вкарам няколко пъти", обясни германският национал.