Сибир измъкна домакинско равенство 2:2 с Динамо (Москва) в мач от 12 кръг на руската Премиер лига, след като на два пъти изоставаше в резултата.

Московчани откриха резултата още в 7-ата минута. Дмитрий Комбаров се разписа, след като получи топката след неумело отиграване с крак на вратаря на домакините Войчех Ковалевски.

В 59-ата минута Сибир стигна до изцравнително попадение, когато Игор Шевченко се възползва от грешка на Епуряну и не срещна проблем да преодолее вратаря Габулов.

Осем минути по-късно Динамо отново излезе напред. Дмитрий Комбаров центрира от корнер, а Фернандес се разписа с глава. Десет минути преди края Нарибин простреля Габулов с удар от 30 метра за изравнителното попадение.

За Динамо (Москва) дебют не успя да направи звездното попълнение на тима Кевин Курани, тъй като клубът не успя да го картотекира навреме. С това равенство тимът от Москва събра 15 точки и излезе на 9-о място. Сибир пък се изкачи на 14-а позиция с осем точки./БЛИЦ

РУСИЯ, ПРЕМИЕР ЛИГА, 12 КРЪГ
От 8 юли (четвъртък)
Спартак (Налчик) – Терек 2:1
От 9 юли (петък)
Сибир – Динамо (Москва) 2:2

Предстоящи
На 9 юли (петък): Алания – Зенит, Ростов – Спартак (Москва), Рубин – Криля советов
На 10 юли (събота): ЦСКА (Москва) – Сатурн, Локомотив (Москва) – Анжи, Амкар – Том

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 27, 2.ЦСКА (Москва) 23, 3.Спартак (Налчик) 22, 4.Рубин 20, 5.Том 18 и др.