Сиена постигна важен успех с 2:1 у дома над Наполи в първи полуфинален мач от турнира за Купата на Италия. Неаполитанци атакуваха повече през цялата среща, но липса на концентрация в ключовите моменти им коства по-добрия резултат преди втората среща.

В 42-ата минута домакините поведоха изненадващо с гол на Реджиналдо, който беше изведен очи в очи с Морган де Санктис и не сбърка. В 66-ата минута Сиена вкара за 2:0 след като Андреа Роси пусна в наказателното поле към Д'Агостино, който отправи точен удар.

Атаките на неаполитанци не спряха, но до намаляване на резултата така и не се стигаше. Маджо, Лавеци и Кавани не успяваха да вкарат и да дадат надежда на съотборниците си за нещо повече.

Чак в 86-ата минута защитникът на Сиена Песоли сякаш се смили над противника и си отбеляза автогол след центриране на Езекиел Лавеци.

Реваншът е на 21 март в Неапол. Победителят ще спори на финала с Милан или Ювентус. "Бианконерите" спечелиха първия мач на "Сан Сиро" с 2:1.